Α' ΕΠΣΑ

O Άτταλος 3-1 τον Ηρακλή Περιστερίου που εξέδωσε ανακοίνωση για την διαιτησία

Το σκορ στο παιχνίδι άνοιξε στο 60′ όταν ο Παναγιωτάκης του Άτταλου Νέας Φιλαδέλφειας έκανε το 1-0

Στο 62′ ο Πούλιος ισοφάρισε σε 1-1 για τον Ηρακλή Περιστερίου, ο Κουλούρης στο 97′ έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Άτταλο με 2-1 ενώ στο 99′ ο Κουλόλι έγραψε το τελικό 3-1.

Αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη στο 38′ ο Τζαβάρας του Ηρακλή Περιστερίου και στο 86′ ο Καρακωνσταντής πάλι της ίδιας ομάδας που τελείωσε το ματς με εννέα παίκτες.

Στο 86′ αποβλήθηκε ο Πάππος του Άτταλου με απευθείας κόκκινη.

Τα στοιχεία του αγώνα:

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
ΜΠΑΚΟΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1988) 1 (1993) ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
ΚΟΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1989) 2 (1999) ΜΠΑΛΟΥΤΣΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
73′ ΤΟΥΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1993) 3 (1996) ΚΑΡΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(86′)
63′ ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (2002) 4 (1987) ΚΟΥΡΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΚΑΡΔΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1994) 5 (1994) ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΤΣΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (1982) 6 (2000) ΠΑΝΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 46′
46′ ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (1992) 7 (1998) ΜΟΥΡΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 43′
Γκολ! KULLOLLI ALEKSANDROS (2000) 8 (1990) ΤΖΑΒΑΡΑΣ ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(38′)
ΜΠΟΖΙΝΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (1993) 9 (1983) ΠΟΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γκολ!
Γκολ! ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (1989) 10 (1999) ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 46′
ΚΟΡΛΙΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1999) 11 (2000) ΜΗΤΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 70′
Αναπληρωματικοί
63′ Κόκκινη Κάρτα(86′) ΠΑΠΠΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1996) 12 (1990) ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 46′
73′ ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (2000) 13 (1994) ΜΟΥΡΑΤΗΣ ΜΑΡΚΟΣ 46′
ΔΡΑΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (2001) 14 (2000) ΝΙΤΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 70′
ΜΠΑΜΠΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (2002) 15 (2000) ΜΠΑΡΟΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
KULAJ AGRON (2001) 16 (1984) ΖΑΓΚΟΒΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 43′
46′ Γκολ! ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ (1999) 17 (2000) ΝΗΜΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Γιατρός Αγώνα: ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Γ

Ο Ηρακλής Περιστερίου συνεδρίασε εκτάκτως και διαμαρτύρεται εντονότατα για την απαράδεκτη Διαιτησία των Γουρέλη Π., Στρίκου Ι. και Τσαφου Β. στον αγώνα της ομάδας με τον Άτταλο.

Όπως αναφέρει η ανακοίνωση:«Τα λάθος σφυρίγματα και η ανοχή σκληρού παιγνιδιού εκ μέρους των αντιπάλων μας διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα τελειώσαμε το παιγνίδι με δύο κόκκινες κάρτες (4 κίτρινες για διαμαρτυρία) και αποχώρηση παίκτη μας με σοβαρό τραυματισμό. Στο σημείο πριν από τις αποβολές και τον τραυματισμό των παικτών μας, το αποτέλεσμα ήταν ισόπαλο. Θέλουμε να πιστεύουμε ότι ήταν μια κακή αθλητική μέρα για τούς Διαιτητές στον συγκεκριμένο αγώνα».