Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΒΙΝΤΕΟ: Στιγμιότυπα από το ματς ΑΟ Ραμνούς-Νικητές Ανθούσας 2-4

Οι Νικητές Ανθούσας επικράτησαν εκτός έδρας σε ένα συναρπαστικό ματς του ΑΟ Ραμνούς με 2-4

Η ομάδα των Νικητών Ανθούσας προηγήθηκε στο σκορ όταν στο 34′ ο Νικολόπουλος έκανε το 0-1. Στο 42′ ο Φασατάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-2, στο 52′ ο Γεωργίου μείωσε σε 1-2, στο 57′ ο πάλι έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 2-2 για τον ΑΟ Ραμνούς Γραμματικού, στο 60′ ο Λεμονής έκανε το 2-3 δίνοντας και πάλι προβάδισμα στους Νικητές Ανθούσας για λογαριασμό των οποίων και πάλι ο Λεμονής στο 80′ έγραψε το τελικό 2-4. Ρεσιτάλ έδωσε ο διαιτητής Δημήτρης Γκούγκαρης.

Δείτε στιγμιότυπα από αυτό το ματς αλλά και τα στοιχεία του αγώνα:

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
ΖΑΓΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1998) 1 (2001) ΦΙΛΑΝΔΡΑΣ ΚΛΕΑΡΧΟΣ Κίτρινη Κάρτα(71′)
ΣΙΔΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (2002) 2 (1997) ΓΕΡΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
82′ Γκολ! ΜΕΤΑΙ ΑΡΜΠΡΙ (2001) 3 (1999) ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Γκολ! 83′
ΒΕΤΟΥΛΑΔΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1998) 4 (2000) LEKA ANGJELIN Κίτρινη Κάρτα(62′)
90′ Κίτρινη Κάρτα(70′) ΝΙΚΟΛΕΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1989) 5 (1990) ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Κίτρινη Κάρτα(24′)
Κίτρινη Κάρτα(72′) ΣΙΔΕΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ (1999) 6 (1997) ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 88′
90′ ΚΑΡΑΚΟΖΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1995) 7 (2001) ΝΤΡΕΝΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 78′
ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ (1996) 8 (1996) ΓΥΦΤΕΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
ΚΟΛΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1988) 9 (1996) ΦΑΣΑΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γκολ! 65′
Γκολ! ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1996) 10 (1990) ΛΕΜΟΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Γκολ!Γκολ!
63′ Κίτρινη Κάρτα(22′) ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (1996) 11 (2000) ΦΕΝΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Αναπληρωματικοί
63′ ΜΕΤΑΞΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (1994) 12 (2000) ΤΡΙΚΑΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ 65′
82′ ΜΥΛΩΝΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (1998) 13 (1992) ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 88′
90′ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (1992) 14 (2000) ΜΙΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΠΑΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1995) 15 (1999) ΠΑΛΑΙΟΔΗΜΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
ΣΤΑΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (1983) 16 (2000) ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 83′
90′ ΓΥΜΝΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (1996) 17 (1993) ΒΕΝΤΟΥΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 78′

α εύκολα – δύσκολα και νίκη 2-4 στο Γραμματικό

Ύστερα από έναν αγώνα που κράτησε το ενδιαφέρον σε όλο το 90λεπτο, οι ΝΙΚΗΤΕΣ επικράτησαν στο Γραμματικό του τοπικού ΑΟ Ραμνούς με 2-4.
Από το ξεκίνημα και για όλο το α’ 45λεπτο η ομάδα μας ήταν πολύ καλύτερη των αντιπάλων της και με παιγνίδι κατοχής κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο σημειώνοντας και 2 τέρματα. Συγκεκριμένα στο 25΄εξαιρετική ενέργεια απ τα αριστερά του Ντρενογιάννη που έδωσε πάσα στον Νικολόπουλο, ο οποίος με δυνατό σουτ έκανε το 0-1. Λίγο αργότερα στο 37’ άψογη σέντρα του Λεμονή έβγαλε τετ α τετ τον Φασατάκη ο οποίος έκανε το 0-2. Στο πρώτο ημίχρονο χάθηκαν ακόμα σημαντικές ευκαιρίες με τους Φενερίδη στο 7’, Σωτηρόπουλο στο 20’ και Ντρενογιάννη στο 42’.
Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου οι παίκτες μας μπήκαν νωθρά, θεωρώντας ότι ο αγώνας τελείωσε κάτι το οποίο και πλήρωσαν. Συγκεκριμένα οι παίκτες του Γραμματικού μέσα σε 5 λεπτά (51’ -55’ ) σημείωσαν 2 γκολ και έφεραν το ματς στα ίσα ενώ έχασαν και σημαντική ευκαιρία να προηγηθούν στο 63’.
Κάπου εκεί οι παίκτες μας αφυπνίστηκαν και βγάζοντας την ποιότητά τους, σημείωσαν 2 γκολ και πήραν την νίκη. Το 2-3 έγινε στο 72‘ όταν ο νεοεισελθών Τρικάλης σούταρε έξω απ την περιοχή, η μπάλα βρήκε την συμβολή των δοκών και στην επαναφορά , από πλάγια θέση ο Λεμονής με δυνατό σουτ έκανε το 2-3. Το σκόρ έκλεισε πάλι ο Λεμονής στο 80‘ όταν με το πείσμα του κέρδισε μια χαμένη μπαλιά και πλάσαρε με εξαιρετικό τρόπο τον αντίπαλο τερματοφύλακα σκοράροντας για δευτερη φορά και διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.
Ευχαριστούμε την διοίκηση του ΑΟ Ραμνούς Γραμματικού και τον πρόεδρο κ. B. Γερασιμάτο για την άψογη φιλοξενία.

Επόμενος αντίπαλος της ομάδας μας το Καπανδρίτι την ερχόμενη Κυριακή, εντός έδρας.

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, στάδιο και υπαίθριες δραστηριότητες

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, ουρανός, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση