Α' ΕΠΣΑ

Με 4-0 φιλοδώρησε η δεύτερη Αγ. Παρασκευή τον Άρη Πετρούπολης

Η Αγία Παρασκευή του Δημήτρη Κωνσταντόπουλου πραγματοποίησε μία εξαιρετική εμφάνιση και επικράτησε με εκρηκτικό ποδόσφαιρο στην επίθεση με 4 – 0 του Άρη Πετρούπολης.

Το σκορ άνοιξε ο Κοβάνης στο 43′ με το 1 – 0 να είναι και το σκορ που βρήκε το ημίχρονο. Στο 75′ ο Τζίτζης έκανε το 2 – 0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτυ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο πήρε το… όπλο του ο Μπουτσικάρης και με δύο προσωπικά του τέρματα (81′ και 83′) διαμόρφωσε το τελικό 4 – 0.

Με τη νίκη αυτή η Αγία Παρασκευή ανέβηκε στην 2η θέση με 46 βαθμούς, με τον Άρη Πετρούπολης να είναι στην 13η θέση με 21 πόντους.

Αγία Παρασκευή: Παπαγεωργίου, Χάτζιου, Μπέκος, Παναγόπουλος, Δρόσης (70΄ Τζίτζης), Μαυροματάκης, Λαζόπουλος (77΄ Καρούντζος), Μπουτσικάρης, Κοβάνης, Τσοπανάκης (76′ Δημογιάννης), Κραψίτης (69΄ Ψαραδέλης)

Άρης Πετρούπολης: Αποστόλου, Ζαχαράκης (75΄ Καραδήμας) , Βλάχος (63΄ Ρεμούνδος), Ντέντια (30΄ Σαλαπάτας), Καρδάμης, Κάτσικας, Νάστος, Τρακόσης, Σιούτης, Τασιούδης, Γκολφινόπουλος