Α' ΕΠΣΑ

Νέο τρίποντο με 1-0 ο Ήφαιστος Περιστερίου, αυτή τη φορά εκτός επί του Χαϊδαρίου

Ξέρει πλέον να παίρνει τα τρίποντα ο Ήφαιστος Περιστερίου του Θοδωρή Τρανού, έστω και με την συνταγή του 1-0.

Έτσι, μετά το εντός έδρας 1-0 της περασμένης αγωνιστικής με το Χαλάνδρι αυτή τη φορά νίκησε εκτός έδρας με 1-0 τον πανίσχυρο ΑΟ Χαϊδαρίου.

Το γκολ που έδωσε το διπλό στον Ήφαιστο πέτυχε στο 42′ ο Παπαγιάννη με απευθείας φάουλ. Στο 60′ αποβλήθηκε ο Λεβέντης των νικητών με δεύτερη κίτρινη.

Δείτε την ροή του αγώνα όπως την μετέφερε ζωντανά ο ΑΟ Χαϊδαρίου με την αντίστροφη φορά:

ΤΕΛΙΚΟ: A.O. Xαϊδαρίου – Ήφαιστος Περιστερίου 0-1
87ο λεπτό: Τελευταία αλλαγή για την ομάδα του Χαϊδαρίου με τον Θεοδώρου να μπαίνει στην θέση του Κοτσολάκου
Λιγότερο από δέκα λεπτά στον αγώνα αλλά το Χαϊδάρι δεν μπορεί να βρει κενούς χώρους
Το Χαϊδάρι πιέζει για την ισοφάριση. Αλλαγή για την ομάδα του Χαϊδαρίου με τον Ανδρέου να αφήνει την θέση του στον Κοπανά
67ο λεπτό: Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Χαϊδαρίου, με τον Ανταλή να φτάνει στην μικρή περιοχή με τον τερματοφύλακα να διώχνει με τα πόδια
62ο λεπτό: Δεύτερη αλλαγή για την ομάδα του Χαϊδαρίου με τον Ανταλή να μπαίνει στην θέση του Βλάχου
62ο λεπτό: Αποβολή για τον Ήφαιστο.
60ο λεπτό: Εξαιρετική ενέργεια της ομάδας του Χαϊδαρίου με τον Παληγεώργο να κάνει την πάσα στον Ανδρέου και στην συνέχεια να γεμίζει με σέντρα, με τον Παληγεώργο να πετάγεται στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα ελάχιστα έξω
53ο λεπτό: κόρνερ από τον Ανδρέου με τον Χριστούλη να πιάνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή, όμως δεν είχε καλή ισορροπία και η μπάλα θα περάσει ψηλά εκτός!
Πολύ ωραία τελική πάσα του Μουρεζίνη με τον Κοτσολάκο να είναι ένα βήμα πίσω και να μην προλαβαίνει!
Μια αλλαγή για την ομάδα του Χαϊδαρίου στην έναρξη του δεύτερου μέρους με τον Μουρεζίνη στην θέση του Καμπέρη!
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Α.Ο. Χαίδαρίου – Ήφαιστος Περιστερίου 0-1
Σε ένα πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες φάσεις, οι φιλοξενούμενοι είναι αυτοί που βρήκαν το γκολ.
Α.Ο. Χαϊδαρίου – Ήφαιστος Περιστερίου 0-1. Υποδειγματική εκτέλεση φάουλ από τους φιλοξενούμενους με τον Μίχο να μην μπορεί να αντιδράσει στο 42ο λεπτό!
Κίτρινη κάρτα στον Κλουβάτο με το ματς να έχει φτάσει στο 41ο λεπτό και να έχει ελάχιστες συγκινήσεις!
29ο λεπτό: Πολύ καλή αντεπίθεση από τους φιλοξενούμενους με το τελικό σουτ με το σουτ να βρίσκει σε ετοιμότητα τον Μίχο
Η ομάδα του Χαϊδαρίου έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού, χωρίς όμως την μεγάλη φάση!
22ο λεπτό. Ένα σουτ του Τσιρκινίδη εκτός περιοχής φεύγει έξω από τα δοκάρια
Καλός ο ρυθμός στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να παράξουν παιχνίδι

ΓΑΛΑΝΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ (1998) 2 (1991) ΖΑΦΕΙΡΑΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
71′ ΑΝΔΡΕΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1998) 3 (1996) ΣΦΙΧΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1987) 4 (1992) ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΠΕΤΡΟΣ Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(60′)
ΚΛΟΥΒΑΤΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1994) 5 (2001) ΦΕΙΔΑΙΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
60′ ΒΛΑΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (2000) 6 (1990) ΒΕΛΙΑΝΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
46′ KAMBERAJ DORIAN-IOANIS (1998) 7 (2001) ΚΑΛΚΑΝΑΚΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 64′
ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (1994) 8 (1983) ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΘΕΟΦΑΝΗΣ 74′
ΠΑΛΗΓΕΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1998) 9 (1989) ΝΗΣΑΡΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 90′
85′ ΚΟΤΣΟΛΑΚΟΣ ΝΙΚΗΤΑΣ (1990) 10 (1990) PAPAJANI ANTI Γκολ!
ΤΣΙΡΚΙΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ (1991) 11 (2001) ΓΟΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 68′
Αναπληρωματικοί
ΠΑΝΤΑΖΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (1992) 12 (1991) ΖΑΓΚΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 74′
ΠΛΟΥΜΑΤΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (2001) 13 (2000) ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
46′ ΜΟΥΡΕΖΙΝΗΣ ΘΩΜΑΣ (1997) 14 (2000) ΤΣΕΛΕΓΚΕΡ ΙΟΡΔΑΝΗΣ 90′
ΣΑΜΠΑΤΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (2001) 15 (1995) ΣΕΡΑΦΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
71′ ΚΟΠΑΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1998) 16 (1999) ΡΟΥΣΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ
60′ ΑΝΤΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1995) 17 (1992) ΜΠΟΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 68′
85′ ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΠΕΤΡΟΣ-ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (2000) 18 (1997) ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 64′