Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ο Αφιδναϊκός 4-2 εκτός τον Φοίβο Βάρης

Ο Αφιδναϊκός επικράτησε με 4 – 2 του Φοίβου Βάρη και επέστρεψε στις νίκες μετά από τρία παιχνίδια ενώ μεσολαβεί και το παιχνίδι με τον Πανσταυραίκού που θα διεξαχθεί την Τετάρτη.

Ο Φοίβος Βάρης κατάφερε να προηγηθεί στο 5’ με δράστη τον Αποστολάκη, με τον Μπαρούτι στο 17’ να ισοφαρίζει. Στο 28’ οι γηπεδούχοι θα πάρουν εκ νέου το προβάδισμα με δράστη τον Χατζημόσχου, όμως δύο λεπτά αργότερα ο Δήμας θα κάνει το 2 – 2, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο β’ μέρος ο Τσαλίδης ήταν εκείνος που θα πάρει την ομάδα επάνω του και με δύο προσωπικά του τέρματα στο 73’ και στο 88’ έκανε το τελικό 2 – 4.

Με τη νίκη αυτή Αφιδναϊκός και Φοίβος Βάρης είναι πλέον στην 14η θέση με 6 μόνο πόντους. Να σημειώσουμε πως ο Αφιδναϊκός έχει ξεκινήσει με -6.

Φοίβος: Ασημακόπουλος, Τσακουλέρης, Βούρβαχης, Σώκος, Ζιούπα, Μοτάκης, Ούμπιδες, Γουλέτας, Αποστολάκης, Στυλιάτης (36’ Βόργιας), Χατζημόσχου

Αφιδναϊκός: Πέτρο, Ράπτης, Αλέτρας, Μαστρογεωργίου, Γαβαλάς, Μπαρούτι, Αντωνίου, Σινγκ, Μ. Τσαλίδης, Γ. Τσαλίδης, Δήμας