Β' ΕΠΣΑ

Συνεχίζει να ανεβάζει στροφές η Ελευθερούπολη, 2-1 εκτός τον Ατρόμητο Μεταμόρφωσης

Η Ελευθερούπολη που συνεχίζει να ανεβάζει στροφές, σημείωσε την τρίτη συνεχόμενη νίκη, καθώς επικράτησε και του Ατρόμητου Μεταμόρφωσης με σκορ 2 – 1.

Το σκορ άνοιξε ο Καπέλης στο 23’, με τους γηπεδούχους όμως να έχουν απάντηση πριν το τέλος του ημιχρόνου στο 41’ με τον Κακαμπάκο, με το 1 – 1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου. Τελικά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο της νίκης, με τέρμα που σημείωσε ο Βιδίστα στο 63’. Να σημειώσουμε πως οι «κιτρινόμαυροι» έμειναν με δέκα παίκτες, όταν ο Ντερβίσι είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 75’.

Με τη νίκη αυτή η Ελευθερούπολη έχει πλέον 32 πόντους και είναι στην 8η θέση, με τον Ατρόμητο να μένει με 36 πόντους στην 5η θέση.

Ατρόμητος: Μαργαρίτης, Κακαμπάκος, Τσακμάκας, Σαρηγιαννόπουλος, Μυστρίδης, Κάτρης (82’ Κανδρής), Τσερώνης (55’ Σιάγκας), Κερτσούκου (46’ Τάγαρης), Ηλιάκης, Τσάκαλος, Κόκκινος

Ελευθερούπολη: Ξυδιάς, Μπεγκάι, Χαλκιαδάκης, Ψυλλάκης, Κιαπέκος, Χούσος, Νταρβίσι, Τσίπας (63’ Βιδίστα), Συγγρός, Σαχινίδης (89’ Μωρίκης), Καπέλης

ΜΥΣΤΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (1985) 5 (1993) ΚΙΑΠΕΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
82′ ΚΑΤΡΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (1997) 6 (2001) ΧΟΥΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ
55′ ΤΣΕΡΩΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (2001) 7 (2000) DARWISH ADEL Κίτρινη Κάρτα(15′) Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(75′)
46′ KERCUKU EMILIANO (2002) 8 (1985) ΤΣΙΠΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 63′
ΗΛΙΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (1993) 9 (1998) ΣΥΓΓΡΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΤΣΑΚΑΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1994) 10 (1997) ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 89′
ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1994) 11 (1989) ΚΑΠΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Γκολ!
Αναπληρωματικοί
ΤΑΓΑΡΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (1999) 12 (1996) VIDHISHITA ENEA Γκολ! 63′
82′ ΚΑΝΔΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (2002) 13 (1994) ΚΑΠΕΛΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
ΚΑΠΕΛΛΕΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (2002) 14 (2002) ΧΕΙΝΟΠΩΡΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (2000) 15 (1984) ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
46′ ΤΑΓΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (1996) 16 (2002) ΜΩΡΙΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 89′
55′ ΣΙΑΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (1991) 17 (2000) ΠΑΠΑ ΣΚΕΝΤΕΡ