ΕΠΣΔΑ

Ο Πυρρίχιος νίκησε 4-1 τον Αστέρα Μαγούλας

Ο Πυρρίχιος Ασπροπύργου είχε εύκολο έργο αφού, επικράτησε με 4 -1 του Αστέρα Μαγούλας και πήρε μεγάλη βαθμολογική… ανάσα.

Το σκορ το άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Παπαδόπουλο στο 20’, όμως ο Αστέρας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 25’ με τον Απαζίδη. Παρόλα αυτά οι Πόντιοι κατάφεραν να ανακτήσουν το προβάδισμα πριν την λήξη του ημιχρόνου, με τον Κομιώτης στις καθυστερήσεις να κάνει το 2 – 1. Στο 75’ ο Παπαδόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3 – 1, με τον Λαζαρίδη να κάνει λίγο πριν την συμπλήρωση του 90λεπτου να διαμορφώνει το τελικό 4 – 1.

Με τη νίκη αυτή ο Πυρρίχιος είναι πλέον στην 11η θέση με 17 πόντους, με τον Αστέρα Μαγούλας να είναι στην 9η θέση με 21 βαθμούς.

Πυρρίχιος: Παλατσίδης, Λαζαρίδης (90’ Τσούφλας), Ερμπαλίδης, Κέλι, Παντελής, Κομιώτης, Σότα (46’ Χιονίδης), Αποστολόπουλος, Μαυράκης (30’ Σερταρίδης), Παπαδόπουλος, Πιπερίδης (90’ Πιπερίδης)

Αστέρας: Παπακωνσταντίνου, Κικίδης, Μουράτι, Βάσης, Τσατίδης, Χαραλαμπίδης (80’ Κορωναίος), Απαζίδης, Μοίρας (60’ Σούτας), Τσιανάκας, Μεϊμαρίδης, Γεωργιάδης