Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Ο Aγ. Ιερόθεος και του χρόνου στη Γ’ Εθνική μετά το 3-2 επί του Χαραυγιακού!

Άξιος συγχαρητηρίων είναι ο Άγιος Ιερόθεος του Πάρη Κωνσταντακόπουλου που εξασφάλισε από τώρα την παραμονή του στη Γ’ Εθνική και θα εκπροσωπήσει την πόλη μας για τέταρτη χρονιά καθώς επικράτησε με σκορ 3-2 του Χαραυγιακού στη Χωράφα και πλέον εκείνο που έχει σημασία από εδώ και στο εξής θα είναι η βαθμολογική θέση στην οποία θα καταταγεί.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 5′ όταν μετά από φάουλ του Νικολέτου, ο Τσαρκάνη με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Πέντε λεπτά αργόττερα ο Μακρίδης με πέναλτι έκανε το 2-0. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 αλλά ο Μανδαμαδιώτης τους έκοψε στο 80′ την όρεξη κάνοντας το 3-1. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα

Ξεκίνησαν με τον Αγ. Ιερόθεο οι Ρουμπής, Πολίτης, Μανδαμαδιώτης, Τσατσαρής, Πολυχρονάκης, Βελέτης, Σουλελές, Αποοστόλου, Μακρίδης, Νικολέτος, Τσαρκάνη. Έπαιξαν και οι Αποστολόπουλος, Μπριστογιάννης, Σιμάκου.

Στο 2′ ο Τσακάρνη έκανε το 1-0 με κεφαλιά μετά από σέντρα του Νικολέτου, ενώ στο 10′ ο Μακρίδης με πέναλτι έκανε το 2-0. Στο 50′ ο Χαραυγιακός μείωσε σε 2-1 με τον Γκάμπριελ, με τον Μανδαμαδιώτη στο 73′ να σημειώνει το 3-1. Το τελικό 3-2 έγινε στο 96′ ο Φερεντινος

Στο 74′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινηση ο Σουλελές.

Αποβολές: 73′ Σουλελές (απευθείας κόκκινη) Διαιτητές: Τζαμουτζαντώνης (Χίου), Κοκαρίδας-Τζίκας (Αθηνών)

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Πάρης Κωνσταντακόπουλος): Ρουμπής, Πολίτης (90′ Συμάκου), Μανδαμαδιώτης, Τσατσαρής, Πολυχρονάκης, Βελέτης (93′ Αυλωνίτης), Αποστόλου, Τσαρκάνη, Νικολέτος (72′ Αποστολόπουλος), Σουλελές, Μακρίδης (84′ Μπριστογιάννης)

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Λουκάς Ρόπας): Ε. Βακερλής, Παπαγγελής, Νυφαδόπουλος (92′ Μαραγκουδάκης), Γιαννής, Κόντι, Τουγουντζόγλου, Κασσιανός (94′ Αγγελόπουλος), Ρόπας, Πλούμης (71′ Φερεντίνος), Παρασκευόπουλος (86′ Ντίας), Βαρουξάκης.