Α' ΕΠΣΑ

Μεγάλο διπλό η Διάνα Ηλιούπολης με 1-0 επί του ΑΟ Ιλίου

Ανώτερη η Διάνα Ηλιούπολης επικράτησε μέσα στο Ίλιον της τοπικής ομάδας με 1-0. Το τέρμα σημείωσε ο Μανώλης Καλλέργης. Η Διάνα με 40 βαθμούς βρίσκεται στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ το Ίλιον παραμένει στις τελευταίες θέσεις

Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον ΑΟ Ιλίου, καθώς ο Βουρλής κέρδισε πέναλτυ από τον Κόρρα μόλις στο 4′, όμως ο Καλογέρης που ανέλαβε να χτυπήσει το πέναλτυ, έστειλε την μπάλα άουτ. Από το 25ο έως το 33ο λεπτό οι δύο ομάδες έχασαν εκατέρωθεν ευκαιρίες. Τελικά στο 34′ η Διάνα έφτασε στο γκολ, με τέρμα του Καλλέργη, έπειτα από πάσα του Αναστασίου. Το 1 – 0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Το β′ μέρος ξεκίνησε με τον ίδιο τρόπο, όπως το πρώτο, δηλαδή με μεγάλη φάση για το Ίλιον. Ο Καλογέρης στο 48′ θα στείλει την μπάλα στο δοκάρι, με το 0 – 1 για την Διάνα να μένει. Από κει και πέρα η Διάνα έχασε πολύ ευκαιρίες για το 0 – 2, όμως δεν ήρθε με το 0 – 1 να μένει ως το τέλος του αγώνα.

Mε τη νίκη αυτή η Διάνα έφτασε τους 40 πόντους και είναι στην 4η θέση, με τον ΑΟ Ιλίου να μένει στους 20 βαθμούς και στην 13η θέση,

ΑΟ Ιλίου: Δρόσος, Σιαδήμας(83′ Καραγιώργης), Ευαγγέλου, Δαούτης, Πλάκας, Μιχαηλίδης (90′ Παπαδημητρίου), Βουρλής, Καλογέρης, Ρόκο, Λερούτσος (74′ Μεχμέτι), Αγκάλλιου

Διάνα: Κόρρας, Ζιώβας (63′ Βλάχος), Χύσα, Μπακογίαννης, Γιαννουλάκης, Καλουδιώτης, Καλλέργης, Νικόλι, Κετσετζόγλου, Αναστασίου (63′ Μπουραζάς), Μπαλαφούτης (56′ Κουτρούλης)

Η ροή του αγώνα με την αντίστροφη φορά:

90: αλλαγή για το Ίλιον. Ο Παπαδημητριου στην θέση του Μιχαηλίδη. 0-1.

87: κίτρινη ο Νικόλι. ΔΙΑΝΑ. 0-1.

83: Τρίτη αλλαγή για Ίλιον. Καραγιώργης αντί του Σιαδήμα. 0-1.

72: Αλλαγή για τον Ίλιον. Ο Μεχμέτι στην θέση του Λερούτσου. 0-1

71: ακυρωθεν γκολ του Κετσετζόγλου σαν οφσάιντ. 0-1

70: Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Διάνα. Ο τερματοφύλακας Δρόσος απέκρουσε τετ-α-τετ του Βλάχου. 0-1.

65: Μεγάλη ευκαιρία για την Διάνα Ηλιούπολης. Σουτ του Κετσετζόγλου αουτ. 0-1

64: Ευκαιρία για την Διάνα. Κεφαλιά του Καλλέργη, αουτ. 0-1

63: Διπλή αλλαγή για την Διάνα. Στη θέση του Ζιώβα και του Αναστασίου εισέρχονται οι Βλάχος και Μπουραζάς.

62: κίτρινη ο Καλουδιώτης (Διανα).

56: πρώτη αλλαγή για την Διανα. Ο Κουτρούλης στην θέση του Μπαλαφούτη. 0-1

48: ΔΟΚΑΡΙ για το Ίλιον με προβολή Καλογέρη. 0-1

16.03: έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

Σχετικά καλό ματς. Ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, με τη Διανα πιο ουσιαστική και το Ίλιον να υστερεί στην τελική πάσα. Άριστη συμπεριφορά εκατέρωθεν.

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. 0-1.

34: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΝΑ 0-1. Σκόρερ ο ΚΑΛΛΕΡΓΗΣ από πάσα του Αναστασίου.

32: μεγάλη ευκαιρία για την Διανα. Σε κενό τέρμα ο Καλλέργης αουτ.

31: Μεγάλη ευκαιρία για το Ίλιον . Τετ α τετ Αγκάλιου σώζει ο Κόρρας.

29: Ευκαιρία για το Ίλιον. Κεφαλιά Ρόκο, απέκρουσε ο Κόρρας. 0-0

23: επιστροφή Αναστασίου.

22: τραυματισμός Αναστασίου. Διακοπή αγώνα. 0-0.

15: Ισορροπημένο παιχνίδι. 0-0.