Β' ΕΠΣΑ

Ο Άτταλος 2-1 εκτός τον Φοίνικα Περιστερίου

Αυτοκτονικές τάσεις έδειξε ο Φοίνικας ο οποίος ηττήθηκε μέσα στο Περιστέρι από τον εντυπωσιακό Άτταλο με 2-1 αν και προηγήθηκε στο 41΄ με πέναλτι του Ραυτόπουλου.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Μπακόλα στο 67′ και πήραν στη νίκη στο 88′ με τον Παναγιωτάκη που αποβλήθηκε δύο λεπτά αργότερα με δεύτερη κίτρινη.

Ξεκίνησαν με τον Φοίνικα Περιστερίου οι Ξηρός, Ρώιμπας, Αχλάδης, Θ.Λιαγκόζης, Καμαρέτσος, Γ. Λιαγκόζης, Διονάτος, Λάσκαρης, Δ.Ραυτόπουλος, Αμακόντου, Κούτρης. Έπαιξαν και οι Μακρής, Σταματής, Π. Ραυτόπουλος.

Στην ανάρτηση των νικητών αναφέρονται τα εξής:

Τρεις νίκες σε ισάριθμα εκτός έδρας παιχνίδια πέτυχαν τα τμήματα του Άτταλου στα πλαίσια των αγώνων που έγιναν το Σάββατο 23/2 για τα επίσημα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑ.
Σπουδαία νίκη για την αντρική μας ομάδα, που υπέταξε τον εκ των πρωτοπόρων του ομίλου Φοίνικα Περιστερίου με σκορ 1-2 αποζημιώνοντας στο απόλυτο τους φίλους της ομάδας που αψήφησαν το τσουχτερό κρύο και παραβρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου Χωράφας Περιστερίου. Μιά νίκη με ξεχωριστή σημασία καθώς σημειώθηκε με ανατροπή του σκορ, αφού η ομάδα της Νέας Φιλαδέλφειας βρέθηκε πίσω με 1-0 στο ημίχρονο και σ’ ένα συγκλονιστικό δεύτερο μέρος όπου περίσσευε το πάθος και η ψυχή των παιδιών κατάφερε να γυρίσει το ματς.
Πολύ σημαντικές επιτυχίες όμως είχαμε και για τα τμήματα υποδομών Κ16 και Κ14, τα οποία σημείωσαν εκτός έδρας νίκες με σκορ 0-3 και 2-3, επί των ομάδων του Αττικού και της Αθηναίδας αντίστοιχα, συνθέτοντας έτσι ένα άκρως επιτυχημένο ποδοσφαιρικό Σάββατο για τον ΑΤΤΑΛΟ.
Συγχαρητήρια στους προπονητές και τους ποδοσφαιριστές των τμημάτων!!!

Η εικόνα ίσως περιέχει: άτομα κάνουν σπορ και υπαίθριες δραστηριότητες

Τα στοιχεία του αγώνα:

Διακύμανση Αποτελέσματος

Συμμετοχές

Γηπεδούχος Φιλοξενούμενη
Αλλαγές Κάρτες Τέρματα ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ Τέρματα Κάρτες Αλλαγές
ΞΗΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ-ΚΩΝ/ΝΟΣ (1997) 1 (1988) ΜΠΑΚΟΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Γκολ!
ΡΩΙΜΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1998) 2 (1989) ΚΟΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΑΧΛΑΔΗΣ ΦΩΚΙΩΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (2001) 3 (1993) ΤΟΥΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
67′ ΛΙΑΓΚΟΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1998) 4 (2002) ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 46′
36′ ΚΑΜΑΡΕΤΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1994) 5 (1982) ΓΚΟΥΝΤΕΛΙΤΣΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 68′
ΛΙΑΓΚΟΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1995) 6 (1993) ΜΠΟΖΙΝΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΔΙΟΝΑΤΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (1993) 7 (1999) ΚΟΡΛΙΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΣΥΜΕΩΝ (1991) 8 (2000) KULLOLLI ALEKSANDROS
Γκολ (με πέναλτυ)! ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1987) 9 (1999) ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 61′
NDIAYE LAZARE AMACODOU (1992) 10 (1989) ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Γκολ! Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(90′)
83′ ΚΟΥΤΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ (1997) 11 (1988) ΓΟΥΔΕΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
Αναπληρωματικοί
83′ ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΤΡΟΚΛΟΣ-ΑΓΓΕΛΟΣ (1989) 12 (1992) ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 61′
ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (2000) 13 (2000) ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
67′ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1998) 14 (1983) ΠΛΕΞΙΔΑΣ ΒΗΣΣΑΡΙΩΝ 46′
ΠΑΠΑ ΗΛΙΑΣ (2001) 15 (2002) ΜΠΑΜΠΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
36′ ΜΑΚΡΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ-ΚΡΙΣΤΙΑΝ (2000) 16 (2001) KULAJ AGRON 68′