Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Ισοπαλία μετά από ματσάρα Θησέας Ν. Μάκρης-Νικολακάκης 2-2

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Θησέα Μάκρης και Νικολακάκη, με τις δύο να έρχονται ισόπαλες με σκορ 2 – 2, σε ένα άκρως επικό φινάλε και μετά από ματσάρα

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που έφτασαν πρώτοι στο γκολ με δράστη τον Μαβίδη στο 34’, με το 0 – 1 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου. Το τελευταίο πεντάλεπτο του παιχνιδιού πήρε άγρια ομορφιά, με τον Σκούρα στο 86’ να κάνει το 0 – 2 και να φαίνεται πως κλειδώνει τη νίκη για τον Νικολακάκη, όμως ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος θα δει δεύτερη κίτρινη κάρτα στο αμέσως επόμενο λεπτό, με τον Κατσούγκρη να μειώνει στο 87’ εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό πλεονέκτημα. Σα να μην έφτανε αυτό για τους φιλοξενούμενους στο 92’ ο Αθανασόπουλος θα ισοφαρίσει το σκορ και θα γράψει το τελικό 2 – 2.

Με την ισοπαλία αυτή ο Θησέας είναι στην 3η θέση με 40 πόντους, με τον Νικολακάκη να βρίσκεται με 17 πόντους στην 13η.

Θησέας: Κατσιούλης, Γεωργιάδης, Οικονόμου, Τασσόπουλος, Μουρούτης (46’ Ζιάγκος), Βελέντζας, Μαντζεβελάκης (52’ Τσέλιος), Κατσούγκρης, Μηναδάκης (69’ Πράπας), Μουλλάκης, Αθανασόπουλος

Νικολακάκης: Κατσάνος, Δαμιανίδης, Νίκας, Τσαπανίδης, Μωυσιάδης (19’ Ρέππας), Πάλμος, Σοφιάνοβ, Τσαλερίδης, Καβάσης (78’ Μιχαηλίδης), Μαβίδης (65’ Σκούρας), Κολονέρος