Α' ΕΠΣΑ

Με σούπερ ανατροπή στο σκορ ο Άρης Πετρούπολης του Σήφη Βενάκη 4-2 στο Κύπελλο τον Πανερυθραϊκό

Παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο ο Άρης Πετρούπολης του Σήφη Βενάλη που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 εντούτοις κατάφερε την μεγάλη ανατροπή και την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου αφού επικράτησε στην παράταση με σκορ 4-2.

Στο 5′ ο Σουμελίδης με κεφαλιά έκανε το 0-1 για τον Πανερυθραϊκό του Αντώνη Τσιμπάκη που στο με τον Μπρίλη στο 17΄ο οποίος είχε και δοκάρι ενδιάμεσα να κάνει το 0-2.

Στο 42′ ο Λούρμπας μείωσε σε 1-2 ενώ στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι για παράβαση πάνω στον Τσεβά και στο 82′ ο Ζαχαράκης με φοβερό σουτ έφερε το ματς στα ίσια.

Στην παράταση και στο 95′ πάλι ο Λούρμπας έδωσε προβάδισμα στον Άγιαξ Ταύρου με 3-2 ενώ στο 101′ ο πολύ καλός Σαλαπάτας έκανε το τελικό 4-2.

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σήφης Βενάκης): Βώσσος, Ζαχαράκης, Φιλίππου, Καρδάμης(17′ Ντέντια), Λάππας, Κάτσικας(80′ Βλάχος), Λούρμπας, Τρακόσης, Μιχάλης(46′ Σαλαπάτας), Τσελεργκερ(46′ Καραδήμας), Γκολφινόπουλος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Αντώνης Τσιμπάκης): Μαλλιαρίτσης, Σουμελίδης, Παπαναστασίου, Γεωργακόπουλος, Νταλένγκα(33′ Γλυνός), Κατσάρας, Μπαμπαλούκας, Πιπεράς, Μπρίλης(88′ Κιούσης), Τσεβάς(112′ Μπαλλής), Αραμπατζής.